Akcja Bałtycka na Nocy Biologów

Noc Biologów_2014

Akcja Bałtycka na Nocy Biologów

Akcja Bałtycka postanowiła wziąć udział w Nocy Biologów. Poniżej znajdziecie program atrakcji przygotowanych przez Zespół AB, zaś szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na oficjalnej stronie Nocy Biologów.

Serdecznie zapraszamy!

Dzień: 10 stycznia 2014

Miejsce: Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego

ul. Wita Stwosza 59

W PROGRAMIE:

• Lecieć nie lecieć – pokaz filmu

Godzina: 17:00 – 17:30 oraz 17:45 – 18:15

Sala: C/108

Prowadzący: dr inż. Jarosław Nowakowski

Etiuda dokumentalna. Na cienkim pasmie lądu pomiędzy jeziorem, a morzem grupa naukowców prowadzi swoje badania. Zawieszeni pomiędzy niebem, a ziemią próbują odkrywać tajemnice, skrywane przez otaczającą ich dziką naturę. Film zdobył m.in. nagrodę Dyrektora Festiwalu Planet+ Doc w ramach Festiwalu Filmów Studenckich Łódzkiej Szkoły Filmowej „Łodzią po Wiśle”.

Reżyseria i scenariusz: Aniela Gabryel

Produkcja: PWSFTviT (Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna)

Rok produkcji: 2013

• Podróże z ptakami – przyroda RPA – slajdowisko

Godzina: 18:30 – 19:15

Sala: A/105

Prowadzący: mgr Katarzyna Stępniewska, mgr Krzysztof Stępniewski, dr hab. Magdalena Remisiewicz

Fotograficzna relacja z tegorocznej wyprawy do RPA gdzie zespół Stacji Badania Wędrówek Ptaków UG podążył w podróż za dalekodystansowymi migrantami do ich południowoafrykańskich zimowisk. Podczas slajdowiska zostaną pokazane fotografie przedstawiające niezwykłą przyrodę RPA uzupełnione barwną opowieścią.

• Ornitologiczne Koło Fortuny – konkurs

Godzina: 17:00 – 20:00

Sala: hol główny

Prowadzący: Aleksandra Niemc, mgr Michał Redlisiak

Konkurs wiedzy – zakręć kołem i wylosuj pytanie z dziedziny ornitologii. Poprawne odpowiedzi nagrodzimy, między innymi akcyjnymi gadżetami!

• Ptasie rękodzieło – warsztaty

Godzina: 17:00 – 20:00

Sala: hol główny

Prowadzący: mgr Katarzyna Rosińska, mgr Justyna Szulc

Słabe w takiej gospodyni nadzieje, co śpi jeszcze, gdy kur pieje.