Zapraszamy na doktorat!

Stacja Badania Wędrówek Ptaków Uniwersytetu Gdańskiego poszukuje osoby do wykonania pracy doktorskiej w ramach tematu badawczego:

Wpływ zmian klimatu na długoterminowe zmiany parametrów migracji u ptaków wędrujących między rejonem Bałtyku a zimowiskami

دانلود آهنگ جدید

میز اداری

صندلی مدیریتی

صندلی اداری

تبلیغات کلیکی

میز تلویزیون

پاراگلایدر

آگهی رایگان

دانلود آهنگ جدید

خرید اینترنتی

عکس بازیگران

اطفار

عکس بازیگران

Ptaki, które wędrują pomiędzy lęgowiskami a zimowiskami, dostosowują terminy migracji i inne etapy cyklu życiowego do zmian klimatu. Celem projektu jest określenie, jak długoterminowe zmiany klimatu wpływają na terminy wędrówek, pierzenia i inne etapy cyklu życiowego migrantów na obu krańcach ich szlaków wędrówkowych, w Polsce i w Afryce. W pracy zostaną wykorzystane dane z 56 lat monitoringu ptaków, zebrane w trakcie Akcji Bałtyckiej, oraz wieloletnie dane o migrantach z Republiki Południowej Afryki, z możliwością uzupełnienia o materiały zebrane z wykorzystaniem nowych technik (molekularne określanie płci, modele pierzenia, geolokatory). Praca będzie powiązana z projektem „System wczesnego ostrzegania o zmianach bioróżnorodności w wyniku zmian klimatu” (PL-RPA/BEW/01/2016), finansowanym przez NCBiR (Polska) i NRF (RPA) w ramach programu „Współpraca Polska-RPA” między naszą Stacją a Animal Demography Unit z Uniwersytetu w Kapsztadzie, RPA.

Szczegóły dotyczące oferty oraz wymagań dla kandydatów TUTAJ lub w pliku pdf.

Zapraszamy!

Wielcy ludzie są jak orły, które wysoko na skałach gniazdo sobie ścielą

Arthur Schopenhauer