Dobre czasy nadeszły!

plbk08

Widok na przewężenie mierzei jeziora Bukowo – miejsce na lokalizację stacji Bukowo-Kopań (PL.BK.08)
Fot. J. K. Nowakowski

Na świecie grasuje kryzys, a na Akcji – można powiedzieć – hossa! W zeszłym roku wszystko szło jak po grudzie, przedwcześnie pożegnaliśmy Kopań, dramatycznie dawał się nam we znaki brak pieniędzy. Ale już pod koniec zeszłego roku sytuacja zaczęła się zmieniać. Najpierw udało się załatwić wysokiej klasy generator, teraz dobre wiadomości nadeszły całym stadem:
1) Do zespołu organizacyjnego dołączyła nowa osoba, Justyna Szulc
2) Po długotrwałych wysiłkach, udało się przekonać Ministerstwo, że jest z nas jakiś pożytek i mamy dostać dotację do naszej działalności. Pozytywna decyzja jest już podobno podpisana, choć dalej nie wiemy jaką kwotą zostaniemy dofinansowani.
3) Zawarliśmy porozumienie z władzami naszego Wydziału Biologii na mocy którego otrzymamy pomoc przy promocji Akcji.
4) Udało nam się znaleźć nowe miejsce na Bukowie (w zastępstwie nieczynnego Kopania). Nie chcę zapeszać, ale zapowiada się po prostu fantastycznie pod każdym względem: ptasim, socjalnym i rekreacyjnym. Będziemy szczegółowo donosić, czy nasze nadzieje związane z PL.BK.08 (oficjalny kod nowej stacji) się spełnią. Na zachętę zdjęcie z przyszłego obchodu. W tym miejscu zadrzewienia i zakrzaczenia na mierzei jeziora Bukowo można przegrodzić jedną siatką! Drugą – trzciny.
Trochę tylko szkoda, że trudności dopadły nas akurat w zeszłym roku, kiedy mieliśmy obchodzić 50 lecie Akcji Bałtyckiej. Trudno, hucznie obejdziemy Akcyjną kopę lat (czyli sześćdziesiąt).

Dwa koguty na jednych nie zgodzą się śmieciach.