Otwieramy nabór na AB jesień 2012!

Czerwiec dobiega końca, przed nami lato, młodzież szkolna i brać studencka rozpoczyna upragnione wakacje – a my już myślimy o jesieni. Nie tylko my zresztą – część ptaków (np. kuliki wielkie) już rozpoczęła swój jesienny przelot, niebawem ruszą niektóre z dalekodystansowych wróblaków. Czas zatem oficjalnie ogłosić nabór na jesienny sezon prac na Akcji Bałtyckiej! Tej jesieni będą działały dwie Terenowe Stacje Obrączkowania Ptaków:
Bukowo (Dąbkowice k. Dąbek): 10 sierpnia – 14 listopada
Mierzeja Wiślana (Siekierki k. Krynicy Morskiej): 11 sierpnia – 13 listopada.

Jak pewnie zauważyliście, w tym sezonie mamy dwie innowacje: nowe Bukowo będzie po raz pierwszy operowało przez całą jesień (rok temu był tylko 10-dniowy desant rozpoznawczy), a Mierzeja zostanie wydłużona do połowy listopada. Mamy nadzieję, że sezon ten będzie pełen wspaniałych wrażeń – ciekawych gatunków, licznych wiadomości zagranicznych, dobrej pogody, a przede wszystkim – fantastycznej obozowej atmosfery. W plikach do pobrania znajdziecie zaktualizowany formularz zgłoszeniowy, niebawem zostanie tam zamieszczony nowy plakat. A zatem – zapraszamy na Akcję! Zgłaszajcie się, planujcie urlopy, szykujcie ekwipunek – do zobaczenia na AB!

Uwaga! Nasza jednostka, Stacja Badania Wędrówek Ptaków, jest w tym momencie świeżo po przeprowadzce do nowej siedziby w Gdańsku-Oliwie. W związku z tym zmienił się nasz adres pocztowy oraz numer telefonu kontaktowego (e-mail pozostaje taki sam!). Nowy adres i telefon znajdziecie w formularzu zgłoszeniowym, niebawem podamy je także oficjalnie na naszej stronie.

Każdy kogut jest na swoich śmieciach śmiały.

Angielskie