Zacieśnienie współpracy z Siemianówką i Kaliszanami

W dniach 23-24 lutego na zaproszenie Akcji Bałtyckiej gościli na wybrzeżu Bałtyku organizatorzy dwu innych programów obrączkowania ptaków – Akcji Siemianówka (prowadzonej przez Uniwersytet w Białymstoku) oraz Obozu Ornitologicznego w Kaliszanach (współorganizowanego między innymi przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie i Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie). Celem roboczego spotkania było zacieśnienie współpracy między organizatorami. Postanowiono: 1) w pełni ujednolicić metodykę prac i sposób zapisu danych w oparciu o standardy AB, 2) stworzyć wspólną bazę danych opartą na standardach AB, 3) na wszystkich stacjach zbierać dodatkowe materiały naukowe potrzebne którejkolwiek ze stron, 4) podjąć pracę nad wspólną publikacją, 5) rozpocząć wspólny program Wielkopowierzchniowego Monitoringu Ptaków Wróblowych (WMPW) migrujących i gniazdujących w Polsce, 6) wystąpić o włączenie tego programu do Państwowego Monitoringu Środowiska. Spotkanie zakończyło się wycieczką do Helu w celu obserwacji ptaków zimujących na Bałtyku i w Zatoce Gdańskiej. Na fotografii – uczestnicy wycieczki nad Zatoką Gdańską nieopodal miejscowości Kuźnica.
Poza wszystkim spotkanie było bardzo sympatyczne!

Widziała wrona u gawrona, dalejże i ona.