Uwaga, uwaga! Ogłaszamy nabór na jesień 2013!

Czerwiec w pełni – studenci myślą o sesji, uczniowie o wakacjach, pracujący o urlopie i letnim wypoczynku, a chyba tylko ornitolodzy myślą o jesieni. Niektóre ptaki (siewki) rozpoczynają już w czerwcu wędrówkę na zimowiska, niedługo też ruszą pozostałe gatunki. W związku z tym niniejszym ogłaszamy wszem i wobec rozpoczęcie naboru na sezon jesienny na Akcji Bałtyckiej!

Tej jesieni prace prowadzić będziemy, jak zazwyczaj, na dwóch obozach – Bukowie i Mierzei Wiślanej. A oto terminy działania obozów:

Bukowo (Dąbkowice koło Dąbek): 1 sierpnia – 4 listopada
Mierzeja Wiślana (Siekierki koło Krynicy Morskiej): 13 sierpnia – 9 listopada

W nadchodzącym sezonie wprowadzamy na Bukowie trzy nowości. Pierwszą jest rozpoczęcie prac już na początku sierpnia, a więc dwa tygodnie wcześniej niż zazwyczaj. Wiąże się to z planowanymi badaniami nad strategią pierzenia u wróblaków – żeby zebrać odpowiednią próbę pierzących się ptaków, trzeba zacząć badania wcześniej, jeszcze przed początkiem migracji. W związku z tym przesunięciem – i tu kolejna nowość – Bukowo przez cały sierpień będzie działało jako obóz desantowy: cały obóz, łącznie z namiotami mieszkalnymi, postawimy w głębi mierzei, przy namiocie obrączkarskim. Ponieważ nie ma tam niestety wiele miejsca, musimy wprowadzić limit czterech osób w załodze – decydować będzie kolejność zgłoszeń. We wrześniu obóz sypialny przeniesiemy do Dąbkowic, na stałe miejsce, i wówczas limit osób zostanie zniesiony. No i jeszcze trzecia nowość – chcemy rozszerzyć asortyment chwytanych ptaków o siewki, które pod koniec sierpnia i we wrześniu pojawiają się na bukowskiej plaży. Zamówiliśmy już wacki i mamy nadzieję, że trochę tych sympatycznych ptaszków połapiemy:)

Wszystkich lubiących ptaki, przyrodę i życie obozowe zapraszamy serdecznie na Akcję! Przyjedźcie na Bukowo, na jeden z ostatnich dzikich zakątków naszego wybrzeża, gdzie po odludnej plaży biegają siewki, w krzakach kręcą się pokrzewki, a nad wydmą i morzem ciągnie jesienią intensywny przelot najróżniejszych ptaków. Przyjedźcie na Mierzeję Wiślaną, gdzie szum pięknego, majestatycznego lasu współbrzmi z szumem szerokiego łanu trzcin, a w sieciach trafiają się pospołu dzięcioły, sowy i wróblaki leśne i bagienne.

Zgłaszać się można zarówno przez formularz internetowy na naszej stronie (trzeba się najpierw zalogować), jak i mailowo (akbalt@ug.edu.pl). Zapraszamy – zgłoście się, przyjedźcie i przeżyjcie razem z nami wspaniałą akcyjna przygodę!

Do zobaczenia na Akcji!

Widziała wrona u gawrona, dalejże i ona.