Mierzeja ruszyła!

Jesienna Akcja wreszcie w komplecie :). W sobotę samochód wypełniony sprzętem wyruszył spod Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego tym razem na wschód, na Mierzeję Wiślaną. Pogoda przy rozbijaniu dopisała, załoga też, więc gdy czytacie te słowa, sieci stoją już otwarte i łapią… A co? O tym napiszemy za kilka dni, gdy Mierzeja się rozkręci… :).
Nasi zaprzyjaźnieni gospodarze z Siekierek powitali nas bardzo serdecznie i zapewnili o gotowości do pomocy – ogromnie dziękujemy! Wielkie podziękowanie należy się też wszystkim osobom, które wzięły udział w pakowaniu sprzętu, rozbiciu obozu i stawianiu sieci: Agacie, Ani, Kasi, Kasi, Krzyśkowi, Marcie, Martynie, Michałowi, Oli i Wieśkowi.

A tymczasem na Bukowie w ostatnich dniach pogoda w kratkę, trochę padało i przelot nieco osłabł. Na prowadzenie w pentadzie wybił się piecuszek. Z ciekawostek w sieć na bagnie wpadł kszyk; również dwie krzyżówki ze stadka przebywającego w Dąbkach nad jeziorem Bukowo noszą już akcyjne obrączki.

żeglarzeekipa budujących

Widziała wrona u gawrona, dalejże i ona.