Edukacja na Helu

Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego organizuje cykl zajęć dla uczniów szkół średnich pod nazwą „Poznaj pracę biologa”, w ramach którego licealiści mogą zapoznać się z badaniami prowadzonymi przez pracujących na wydziale naukowców. Stacja Badania Wędrówek Ptaków również bierze udział w tym programie – przez ostatnie 2 tygodnie uczniowie pięciu trójmiejskich liceów odwiedzili stację terenową Hel w Kuźnicy. Podczas zajęć, prowadzonych przez doktorantów SBWP, uczniowie mogli obejrzeć z bliska obrączkowane ptaki, zapoznać się z pracą na stacji, wybrać się na obchód, wysłuchać prezentacji poświęconej wędrówkom ptaków, a także wykonać samodzielnie zadania dotyczące różnych aspektów migracji. Pogoda dopisała, ptaki również, szczególnie w pierwszym tygodniu zajęć – schwytały się wtedy krogulec, sójka i krętogłów. Mamy nadzieję, że dla naszych gości pobyt na Helu był miłym i ciekawym doświadczeniem – być może są wśród nich przyszli akcyjni załoganci?

Nie złapie ptaka ten, co siecią potrząsa.