Konferencja w Barberspan rozpoczęta!

Właśnie rozpoczyna się współorganizowana przez naszą Stację konferencja w rezerwacie Barberspan w Południowej Afryce. Od rana prowadzono pokazowo-szkoleniowe odłowy ptaków, właśnie trwa pierwsza sesja naukowa. Jak możecie się zorientować z załączonego programu (z abstraktami), znacząca część referatów będzie wygłoszona przez nasz polski zespół. Między innymi dzielimy się w nich naszymi doświadczeniami i wynikami z Akcji Bałtyckiej. Ale o Akcji mówimy nie tylko my! Na stronie 11 załączonego PDF’u znajdziecie abstrakt referatu Hermana Bernitza pt.: „Volunteering for Akcja Baltycka”. Zaczyna się on od słów: „Prezentacja opowie o niezapomnianych doświadczeniach obrączkarskich na dwu stacjach obrączkowania ptaków Akcji Bałtyckiej w północnej Polsce, włączając w to przyjemność obozowania w środowisku naturalnego lasu…„ No a my to mamy za darmo już od 25 marca :-).

Każda sowa głupia w dzień.