Zapraszamy na jesienne obozy AB!

Czerwiec w peabłni – truskawki na straganach, studenci myślą o sesji, uczniowie o wakacjach, pracujący o urlopie, a chyba tylko ornitolodzy i ptaki myślą o jesieni, choć lato dopiero do nas nadciąga 😉 Czajki i już poczuły zew jesiennej wędrówki, z dnia na dzień przyłączają się do wędrówki gatunki. W związku z tym już teraz chcemy Was gorąco zaprosić na jesienne obozy Akcji Bałtyckiej! 🙂

Tej jesieni prace prowadzić będziemy tradycyjnie na dwóch obozach, a oto terminy:

Bukowo (Dąbkowice koło Dąbek): 1 sierpnia – 8 listopada
Mierzeja Wiślana (Siekierki koło Krynicy Morskiej): 1 września (nowość) – 3 listopada.

Tradycyjnie można się do nas zgłosić przez formularz on-line, dostępny na naszej stronie tylko po zalogowaniu się TUTAJ lub przez formularz w pliku Word dostępny w zakładce ‚Zgłoś się’. Nowością w formularzu jest pole dotyczące opanowania techniki bezpiecznego   i sprawnego wyciągania ptaków z sieci ornitologicznych. Zależy nam na dobieraniu załogi tak, by łączyć osoby doświadczone z uczącymi się, co usprawnia działanie obozu. Prosimy więc o szczerą odpowiedź.

Jak co roku, apelujemy do Was o odpowiedzialne zgłaszanie się. Naturalne, że zdarzają się różne przypadki losowe, tego nie kwestionujemy. Co roku jednak kilka osób nie przyjeżdża, nie uprzedzając nikogo z Zespołu Organizacyjnego, lub też przekazując rezygnację przez znajomego będącego na obozie, która koniec końców nigdy do nas nie dociera.               W przypadku rezygnacji z przyjazdu prosimy o jak najszybsze powiadomienie nas (mail lub telefon podane na stronie), abyśmy mogli na czas zareagować, organizując zastępstwo.

Czekamy na Wasze zgłoszenia! 🙂

PS. A na zachętę zapraszamy do galerii „Ptaki AB” – uzupełniliśmy ją ostatnio o sporo nowych zdjęć. Teraz przedstawia ona prawie wszystkie ptaki chwytane często na Akcji,    jak również wiele tych rzadszych. Spójrzcie im w oczy na zdjęciach – i przyjedźcie na Akcję, by zrobić to samo na żywo 🙂

Nie ufaj kobiecie z przodu, mułowi z tyłu, a marabutowi ze wszystkich stron.

Arabskie