Piknik „Wyspa Przyrodników”

Plakat Wyspa Przyrodników

Już sobotę 2 sierpnia zapraszamy na piknik „Wyspa Przyrodników”, na którym będzie można odwiedzić stoisko Akcji Bałtyckiej. Wydarzenie organizowane jest przez Stację Biologiczną Uniwersytetu Gdańskiego oraz Grupę Badawczą Ptaków Wodnych KULING. W ramach pikniku odbędą się liczne warsztaty, konkursy oraz zabawy przyrodnicze i plastyczne. Na naszym akcyjnym stoisku dowiecie się m. in. czy ptaki mają nadwagę, ile ziaren piasku potrzeba, aby odmierzyć wagę rudzika oraz ile tłuszczu i czasu potrzebuje szlamnik, żeby przelecieć z Alaski na Nową Zelandię. Program wydarzenia dostępny jest na profilu Chronimy Naturę na Wyspie Sobieszewskiej. Zachęcamy do zabrania pełnych koszy piknikowych i relaksu u podnóża jedynej w Polsce sztucznej wydmy i wspólnego piknikowania. Do zobaczenia!

Data: 2 sierpnia, godz. 10.00-14.00

Miejsce: Stacja Biologiczna Uniwersytetu Gdańskiego, Wyspa Sobieszewska, Górki Wschodnie, ul. Ornitologów 26 (dojazd autobusem ZTM Gdańsk linii 186, przystanek Ornitologów).

Mówiły jaskółki, że niedobre spółki.