SEMINARIUM: Biometria Skrzydła – metody i ich zastosowanie

Lelek rdzawoszyi

W imieniu Stacji Badania Wędrówek Ptaków UG serdecznie zapraszamy na seminarium „Biometria Skrzydła – metody i ich zastosowanie”, które odbędzie się 14 października w budynku Wydziału Biologii UG w Gdańsku-Oliwie. Gościem tego wydarzenia będzie pan Roman Hołyński, jeden z założycieli Akcji Bałtyckiej, twórca pierwszego „akcyjnego” współczynnika kształtu skrzydła. Podczas spotkania przedyskutujemy tematy nad którymi obecnie pracujemy, dlatego po każdym wystąpieniu jest przewidziana długa część dyskusyjna. Wszystkich zainteresowanych bardzo serdecznie zapraszamy!

Data: 14.10.2014

Miejsce: Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Wita Stwosza 59, Gdańsk Oliwa (sala C118 na parterze).

Program:
12:15 – Otwarcie seminarium i przywitanie uczestników, Jarosław K. Nowakowski

12:20 – Współczynnik Hołyńskiego – początki, Roman Hołyński

12:35 – Długość, kształt i powierzchnia skrzydła, Jarosław K. Nowakowski

12:50 – Wskaźniki kształtu skrzydła: własności matematyczne i statystyczne oraz propozycje ich ulepszenia, Krzysztof Muś

13:35 – Przerwa kawowa

13:50 – Badania nad biometrią skrzydła ptaków wróblowych, Justyna Szulc

14:15 – Biometria ptaków Afryki – projekt SBWP i SAFRING, Krzysztof Stępniewski

14:30 – Ilustracja nowych wskaźników na materiale biometrycznym, Krzysztof Muś

15:00 – Dyskusja generalna

15:15 – Zakończenie seminarium i dyskusja w kuluarach do upadłego 🙂

Widziała wrona u gawrona, dalejże i ona.