Zapraszamy na II Piknik „Wyspa Przyrodników”

piknikW najbliższą sobotę zapraszamy do udziału w II Pikniku „Wyspa Przyrodników”. Od 10:00 do 14:00 na stoisku naszej Fundacji będziecie mogli wcielić się w rolę migrującego ptaka i zmierzyć się z innymi gatunkami w wyścigu na zimowiska biorąc udział w grze „Wędruj z ptakami”. Dowiecie się również dlaczego od 55 lat obrączkujemy ptaki na Akcji Bałtyckiej.
Szczegółowy program pikniku jest dostępny jest na profilu Chronimy Naturę na Wyspie Sobieszewskiej.

Jak można dotrzeć na miejsce pikniku?
Piknik odbywa się w Stacji Biologicznej Uniwersytetu Gdańskiego na Wyspie Sobieszewskiej (Górki Wschodnie, ul. Ornitologów 26). Zachęcamy do przyjazdu komunikacją miejską – można dojechać na miejsce autobusem ZTM Gdańsk linii 186 (przystanek Ornitologów) lub tramwajem wodnym F6. Zachęcamy również do korzystania z uroków lata i przyjazdu rowerem – piękne widoki gwarantowane! 🙂

Akcja zostanie zrealizowana w ramach Programu Partnerskiego „Chronimy NATURĘ na Wyspie Sobieszewskiej” wspieranego przez Grupę LOTOS. Czynną ochronę, monitoring oraz edukację w rezerwacie Mewia Łacha dofinansowuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Piknik „Wyspa Przyrodników” odbywa się pod patronatem medialnym Radia Gdańsk, Gazety Wyborczej i portalu trójmiasto.pl

Wyspa Sobieszewska pełna jest przyrodniczych tajemnic. Zapraszamy do ich wspólnego odkrywania oraz spędzenia czasu na łonie natury!

Nie ufaj kobiecie z przodu, mułowi z tyłu, a marabutowi ze wszystkich stron.

Arabskie