Zapraszamy na wiosnę 2022 na Akcji Bałtyckiej!

Niespokojną mamy zimę z tym roku. Gdy piszemy te słowa, w Polsce szaleje orkan Dudley, a już za rogiem czai się kolejny, Eunice. Równocześnie, mimo tych wszystkich zawirowań, na skutek panujących w ostatnim czasie dodatnich temperatur w przyrodzie ruszyły przygotowania do wiosny. Gęsi i żurawie, a nawet skowronki, rozpoczęły już wędrówkę na północ – tylko patrzeć aż ruszą inne gatunki. Nie ma co dłużej zwlekać – ogłaszamy zatem otwarcie naboru na wiosenne obozy Akcji Bałtyckiej!

Tradycyjnie wiosną będziemy prowadzić prace na obu stacjach terenowych – a oto ich terminy:
Bukowo: 24 marca – 26 maja,
Hel: 21 marca – 17 maja.

Sytuacja pandemiczna trochę się co prawda uspokaja, ale nadal jest niepewna – w związku z tym, dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników, postanowiliśmy utrzymać pewne dodatkowe zasady rekrutacji, obowiązujące podczas poprzednich sezonów:

Minimalna długość pobytu wolontariusza na obozie to 5 dni. Gorąco zachęcamy oczywiście do dłuższych przyjazdów. Osoby przyjeżdżające na co najmniej 2 tygodnie będą zwolnione ze składki żywnościowej; przy pobytach powyżej 3 tygodni będziemy zwracać koszty przejazdu na obóz (do wysokości ceny biletu kolejowego).
Liczba osób przebywających w danym czasie na obozie będzie limitowana, a pierwszeństwo w grafiku będą miały osoby zgłaszające się na dłuższe pobyty.
• Prosimy, aby zabierać ze sobą własne maseczki (na czas podróży, wyjścia do sklepu itp.). Na obozie dostępne będą jednorazowe rękawiczki oraz płyny do dezynfekcji.
Jeśli ktokolwiek przed przyjazdem na Akcję zachoruje, a zwłaszcza stwierdzi u siebie symptomy typowe dla COVID-19, lub też miał kontakt z osobą chorą bądź przebywającą na kwarantannie – prosimy o zrezygnowanie z przyjazdu i jak najszybsze poinformowanie nas o tej sytuacji.
• Możliwości odwiedzin osób postronnych na obozach pozostają ograniczone (z wyjątkiem sytuacji, gdy zgodę na odwiedziny wyrazi kierownik i wszyscy załoganci oraz zespół organizacyjny). Wyjątkiem są też grupy edukacyjne (uczniów lub studentów), których wizyta została zaakceptowana przez nasz zespół.

Zgłaszać się można tradycyjnie przez formularz on-line dostępny na naszej stronie (po zalogowaniu) lub wypełniając i wysyłając na akcyjnego maila (akbalt@ug.edu.pl) formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie w plikach do pobrania.

Mamy nadzieję, że zimowe zawieruchy szczęśliwie przeminą, a nadchodząca wiosna będzie pełna pięknej pogody i wspaniałych spotkań z ptakami – przede wszystkim na Akcji Bałtyckiej 🙂 Tym bardziej, że to nie byle jako sezon wiosenny przed nami, bo już sześćdziesiąty w historii AB (pierwsza wiosna na Akcji odbyła się w 1963 r, na Helu)!

Zapraszamy serdecznie do przyjazdu na nasze obozy – do zobaczenia na Akcji!

Od starych kruków młode uczą się krakać.