Zapraszamy na jesień 2023 na Akcji Bałtyckiej

w dniu 11 lipca 2023 |

Czas ogłosić otwarcie naboru na jesienne obozy Akcji Bałtyckiej. Dzięki Waszej pomocy i hojności udało się nam z sukcesem poprowadzić tegoroczną wiosenną edycję Akcji i odłożyć trochę środków na zabezpieczenie jesieni. Kwestia systemowego finansowania Akcji w dalszym ciągu jest niestety niejasna, wciąż czekamy na decyzje odnośnie złożonych wniosków. A przecież ptaki nie będą czekać, sierpień już za pasem. Ogłaszamy zatem, co następuje:

Obóz na Mierzei Wiślanej – odbędzie się na pewno, termin: 11 sierpnia – 3 listopada

Obóz na Bukowie – będzie działać w terminie 4 sierpnia – 29 września, a docelowo, mamy nadzieję, do 7 listopada.

Aby tegoroczna jesień na Bukowie mogła się odbyć, założyliśmy wczoraj nową ZBIÓRKĘ.
Rozpoczęcie obozu uzależnialiśmy od tego, czy zdołamy w porę zebrać potrzebną kwotę. Tymczasem w niespełna 24 godziny udało się zgromadzić środki zabezpieczające działanie obozu w sierpniu i wrześniu! W ten sposób obejmiemy badaniami przelot dalekodystansowych migrantów, które na Bukowie są dobrze reprezentowane. To pokazuje, jak jesteście niesamowici – dziękujemy! 🙂
Zbiórka trwa dalej, aby móc sfinansować działalność Bukowa w październiku i na początku listopada i w ten sposób uniknąć luki w wieloletniej serii danych.

Wierzymy, że dzięki Wam, podobnie jak wiosną, zachowana zostanie ciągłość ponad 60-letnich badań i monitoringu wędrówek ptaków na Akcji Bałtyckiej. Zapraszamy do zgłaszania się na jesienne obozy!

Dodatkowe zasady rekrutacji będą takie same, jak w sezonie wiosennym:

Minimalna długość pobytu wolontariusza na obozie to 6 dni (licząc dzień przyjazdu i wyjazdu). Gorąco zachęcamy oczywiście do dłuższych przyjazdów. Osoby przyjeżdżające na co najmniej 2 tygodnie będą zwolnione ze składki żywnościowej.

Liczba osób przebywających w danym czasie na obozie będzie limitowana, a pierwszeństwo w grafiku będą miały osoby zgłaszające się na dłuższe pobyty.

Zapraszamy Was wszystkich bardzo serdecznie! Niech Akcja Bałtycka trwa!

Witaj, nieznajomy

Przysłowie na dziś

Chcesz mieć jajko, pozwól kurze gdakać.

Włoskie