Wspaniałe wieści – Akcja otrzymała dotację!

Chcemy się z Wami podzielić wspaniałą wiadomością: dzięki waszej ofiarności udało się Akcji Bałtyckiej przetrwać ciężkie czasy i doczekać do kolejnej decyzji finansowej Ministerstwa – tym razem pozytywnej. Mamy finansowanie na 3 lata, czyli w praktyce do końca 2026 r! Nasze 63-letnie, wyjątkowe w skali światowej, ciągi danych nie zostaną przerwane!
Rozpiera nas radość i przekonanie, że społeczność Akcji Bałtyckiej jest w stanie poradzić sobie ze wszystkimi trudnościami, również w przyszłości.

W ramach świętowania tych radosnych wieści, postanowiliśmy przedłużyć czas pracy obu obozów:

Obóz na Mierzei Wiślanej – będzie trwał do 10 listopada,

Obóz na Bukowie – będzie trwał do 3 listopada.

W związku z tym ogłaszamy nabór również na ten przedłużony okres. Zresztą, na wcześniejsze terminy też nie mamy jeszcze kompletu załogi, więc prosimy o zgłaszanie się. Dostępne wolne terminy można znaleźć w Aktualnościach. Rozpoczęty już sezon bardzo dobrze się zapowiada. Na Bukowie już pierwszego dnia schwytaliśmy około 200 ptaków, co jak na sierpień jest wynikiem doskonałym. Obóz na Mierzei też już działa i obrączkuje ptaki. Relację zamieścimy, jak spłyną do nas podsumowania z terenu.

Oczywiście zamykamy zbiórkę pieniędzy na Akcję na portalu zrzutka.pl. Pieniądze zebrane dotychczas przeznaczymy na te akcyjne wydatki, które z otrzymanej dotacji nie mogą być pokrywane – dotacja ma ostre limity wydatków i sporo ograniczeń pod tym względem.

Przypominamy też dodatkowe zasady rekrutacji:

Minimalna długość pobytu wolontariusza na obozie to 6 dni (licząc dzień przyjazdu i wyjazdu). Gorąco zachęcamy oczywiście do dłuższych przyjazdów. Osoby przyjeżdżające na co najmniej 2 tygodnie będą zwolnione ze składki żywnościowej.

Liczba osób przebywających w danym czasie na obozie będzie limitowana, a pierwszeństwo w grafiku będą miały osoby zgłaszające się na dłuższe pobyty.

Raz jeszcze wszystkim dziękujemy za pomoc i wsparcie – i zapraszamy do przyjazdu na nasze obozy. Do zobaczenia na Akcji!

Witaj, nieznajomy

Przysłowie na dziś

Mewy są kotwicami niebiańskich statków.

Ramón Gómez de la Serna